MEMOfestival 13.-16.12.2018

JEDINEČNÝ FESTIVAL DIVADLA VZPOMÍNEK V PRAZE 11

Domov pro seniory Chodov

V Domově pro seniory Chodov se na sklonku roku uskuteční druhý ročník festivalu divadla reminiscence MEMOfestival.

Za vznikem přehlídky, jejímž posláním je zdůraznit význam vzpomínky a vyprávění, je nezisková organizace FysioART, profesionální umělecké uskupení, které se dlouhodobě zabývá sociálním uměním. Letošní ročník se koná od 13. do 16. 12. a nabídne pořady pro studenty, divadelní představení pro seniory i pohádku pro děti a také jednu premiéru a křest knihy.

V sobotu 15. 12. pokřtí patron Domova pro seniory Chodov Otakar Brousek ml. a patron knihy 222 a 2 příběhy 20. století Tomáš Töpfer publikaci, která přibližuje minulé století skrze příběhy, předměty a fotografie obyvatel DS Chodov a jejich blízkých.

„Vzpomínky působí na naši duši v jakémkoliv věku. A pokud si i po mnoha letech „něco“ pamatujeme, pak to musela být chvíle naplněná emocemi a náš „všední“ příběh pak rozhodně nebyl každodenním. Skrze vzpomínky se snažím seniorům vrátit pocit, že jejich život rozhodně stál za to,“ říká autorka projektu Hana Strejčková.

Festival je pro návštěvníky zdarma. Výtěžek z prodeje knihy 222 a 2 příběhy 20. století bude věnován v plné výši na podporu seniorů žijících v DS Chodov. MEMOfestival se koná za podpory MČ Praha 11, hlavního města Prahy a premiéra 222 a 2 příběhy 20. století za podpory Ministerstva kultury ČR.

Program naleznete na https://memofestival.wixsite.com/memofestival.

www.praha11.cz/cs/aktuality/deje-se-na-jiznim-meste-a-okoli/jedinecny-festival-divadla-vzpominek-v-praze-11.html

www.prazskypatriot.cz/festival-divadla-vzpominek-v-praze-11/

MEMOfestival