Mezi námi

Nový projekt dramaturgyně a režisérky Hanky Strejčkové "Mezi námi" stále pokračuje v tvůrčích dílnách na základních školách, a zároveň se rozjely úvodní zkoušky.

MEZI NÁMI......Interaktivní taneční–pohybové–vizuální představení pro tři dobré, roztančené duše a loutku reflektuje pohled dospělého na svět fantazie a krajinu dětství. Mezi námi/Entre nous/Among us hravě komunikuje vážnou potřebu zachování představivosti, ochraňuje dětský svět, povzbuzuje vše dobré mezi lidmi a podtrhuje domov. Příběh se odvíjí od maličkého anděla, kterému namísto křídel narostl klaunský nos. Je jiný, je svůj, je tu a právě klepe na dveře tvého i vašeho domova. Mezi námi je představení, ve kterém se děti zabydlí. Pohybový jazyk inscenace Mezi námi pracuje s vnitřní i vnější emociální dimenzí pohybu a prostoru, kdy vnitřní sdílení je určující a plně formující vnější tvar pohybu a pohybových vazeb. Interpreti kombinují široký a plastický jazyk současného tance s hlubokým přesahem japonského stylu butó. 

Profesionální představení Mezi námi v sobě sčítá tanec, pohyb, slovo, hlubokou interakci s dětským divákem, videoart, loutku. Přesahem představení jsou tvůrčí dílny před zhlédnutím představení a navazující workshop po představení. Projekt vzniká v úzké spolupráci s dětmi/ budoucími diváky a profesionálními umělci z ČR, Japonska a Norska.