Poutníci po hvězdách - děti a senioři

Ohlédnutí za létem - za posledním prázdninovým týdnem. 

Odkaz na web DS Chodov a fotogalerii zde: www.seniordomov.cz/fotogalerie/aktualni-fotografie/srpen-2018/mezigeneracni-hry-deti-a-senioru

Ve čtvrtek 30. srpna se konalo ne zahradě setkání seniorů a dětí. Přátelské klání nazvané jako Mezigenerační hry dětí a seniorů svedlo dohromady účastníky příměstského tábora, který se konal poslední prázdninový týden v Kulturním centru Zahrada pod vedením Hanky Strejčkové za spolupráce Filipa Nováka a Aleny Štěpánové. Posláním tábora bylo propojení dětí českých a dětí cizinců žijících v Praze. A jak název Poutníci po hvězdách napovídal, šlo o společný týden na cestě za porozuměním, poznáním jiných kultur a rozmanitostí světa.

Na programu v DS Chodov, kam se malí Poutníci vydali, byly klasické, ale i netradiční soutěžní disciplíny z oblastí trénování paměti, procvičování koordinace, jako například složit co nejvíce slov z deseti písmenek, která děti během mžiku popadnou, ze sportu pak několik variant překážkové dráhy. Na trať se vydávaly smíšené týmy, a to vždy jeden senior a dvě děti. Zapojit se mohl opravdu každý, děti s velkou radostí tlačily i vozík! Aby ne, když celé odpoledne bylo příjemné a s tím i všichni malí i dospělí účastníci her. Zdolat všechna stanoviště se nakonec s úspěchem podařilo každému. Děti dostaly diplom a drobné ceny, stejně tak senioři neodešli s prázdnou.

Mezigenerační hry dětí a seniorů potěšily malé i starší, rozhodně byly nezapomenutelným zážitkem a zpestřením.