Babička z jablíčka

Putovní pohádka zákulisím divadel, zámků i hradů

Autorský příběh, inspirovaný pohádkami K. Čapka, B. Němcové a K. J. Erbena vypráví o kouzelné moci psaníček, o síle přání a důležitosti pomáhat si navzájem. Babička z jablíčka je sice pohádkou, ale zároveň silnou, navíc právě pro děti srozumitelnou, metaforou současnosti. Pohádková cesta začíná u kořenů stromu pohádek, tedy u Babiččiny jabloně a vede na poštu, přes les, k zámku, do vodní říše až do koruny jabloně. Interaktivní divadelní představení, ve kterém nechybí zpěv, tanec, závěsná akrobacie, klade důraz i na precizní výtvarné zpracování příběhu.

zde recenze a fotogalerie: https://www.vybezek.eu/kultura/34-divadlo/9701-babicka-z-jablicka.html

Byla jednou jedna babička. Maličká, hodná a přívětivá. Namísto zvonečku, stačí pohladit jablíčko a objeví se. Každý, kdo ji potká, zapomene na smutky, anebo je díky Babičce zažene. Babička provází pohádkové poutníky světem, aby si i ona na konci této cesty přečetla dopis. Vždyť Pošťák všem doručuje dopisy a na ten její pro její laskavost zapomněl. V pohádce se potkají Víla a Tulák, Princezna a Princ i Královna. A diváci se podívají i říše zakletého Prince.

Představení se může odehrávat jak v zákulisí divadla, tak na jevišti, na zámcích a hradech, v ústavech sociální péče i v jiných netradičních prostorách. Všichni diváci mají během pohádky možnost zapojit se do hádanek, tajů, pohybových akcí a dotváření prostředí. A na závěr pak děti ještě pokračují do dílničky, v níž obtiskávají, kreslí nebo píší dopisy (nejen) Babičce.

Autor, režie: Hana Strejčková

Loutka: Sota Sakuma

Hudba: živě Arnošt Steinert

Masky, kostýmní spolupráce Zuzana Maibaumová a studenti VOŠ Varnsdorf (obor maskér, vlásenkář)

Produkce: FysioART

Koprodukce: Městské divadlo Varnsdorf

Projekt vznikl pro Světový den divadla pro děti a mládež 2018 v rámci dlouhodobé spolupráce Městského divadla Varnsdorf a profesionálního uměleckého seskupení FysioART.