Der deutsche Traum

NĚMECKÝ SEN 

Der deutsche Traum/ Německý sen

Otevřená Evropa vytvořila novou generaci přistěhovalců, kteří věří v Evropu a žijí Evropou. Jde o akademiky, umělce, profesionály - chtělo by se napsat úspěšné Evropany, ve skutečnosti jsou úspěšnými světoobčany, s jejichž identitami si Evropa mnohdy pohrává.

TRAILER: https://youtu.be/cqGOMuflJ7Y

Ale jaká je cena za jejich úspěšné etablováni v rámci evropských socio-kulturních systémů a ekonomické sféry? Mnozí jim závidí, protože tito přistěhovalci už nedělají "špinavou práci", ale stěhují se do rohových kanceláří, jsou respektovanými praktikujícími lékaři, nebo navrhují produkty, které ale vyrábějí jiní. Jsou vzdělanější a sebevědomější než předchozí generace přistěhovalých osob, a proto se nepovažují ani za hosty, ani za námezdní pracovníky s časově omezenou dobou pobytu. Cítí a uvědomují si, že jsou občany Evropy (potažmo světa) a samozřejmě chtějí někam patřit, případně odejít jinam stejně přirozeně, pokud se naskytne vhodná příležitost k pokračování profesního růstu, a především zajištění bezpečných podmínek k životu. Skupinu, o které rozvíjíme myšlenky, tvoří intelektuální elita, která svou zkušeností má možnost měnit a pomalu transformuje obraz přistěhovalectví. Co se tedy skrývá za úspěšností nových akademiků a profesně etablovaných osobností v EU? Jak se vyrovnávají se vztahy na dálku, osamělostí, očekáváním vděčnosti a loajality? Cítí se pochopeni? Mohou se o své starosti podělit se svými blízkými, nebo se toto téma stalo tabu?

Fotogalerie z české premiéry: https://www.vybezek.eu/189071-vitr-z-hor-2022-nemecky-sen/

V Německu jsme hráli na výběrových festivalech: 

https://www.drip-festival.com/portfolio/der-deutsche-traum-wie-die-krise-im-osten-die-europaeische-identitaet-gerettet-hat/

https://taupunkt-chemnitz.de/event/traum2/

https://flausen.plus/der-deutsche-traum/


Tvůrčí tým

Produkce: Koprodukce FysioART a Taupunkt e.V.

Režie: Hana Strejčková & Heda Bayer

Hrají: Lena Schulze, Paul Buk, Filip Bayer, Katarína Hudačková, Gagik Chilingaryan (studenti z pražské AMU, z Chemnitz a Lipska)

Scéna, kostýmy: Heda Bayer, Hana Strejčková, Ramez Haddad, Kolektiv

Hudba: Filip Bayer, Alexey Potiy: Gruppa Karl-Marx-Stadt a The Ella

Světlo: Tomáš Strejček

Zvuk: Konstantin Schmiedl, Verena Russell

Za podpory: Česko-německý fond budoucnosti, Kulturní fondy Saska, Ministerstvo kultury ČR

Světelný rider