Snílek

Svýma rukama držím celý svět, a přitom objímám hromadu polštářů.

Snílek / Dream Big

Snílek (2+)

Pokojíček plný polštářů, rozkvetlých květin a snů.

"Svýma rukama držím celým svět, a přitom objímám hromadu polštářů."

Chvílemi rozpustilé, a také trochu tajemné, ale hlavně interaktivní představení promlouvá gestem, tancem a animovanými kolážemi. Je určeno dětským divákům, kteří z měkkého pohodlí sledují putování krátkými příběhy či se do nich dokonce zapojují. Ruce i nohy se stanou neposednými kamarády, kteří se chtějí protančit až na samý okraj listu papíru, od dveří k oknu jednoho pokoje, nebo až na břehy polštářové řeky. Multimediální taneční sólo vypráví o snech a jeho hrdinech, o třepotání křídel ptáků letících za obzor, o peřině plné sněhových vloček i notové osnově s ptáčky na strunách. Potkáme se na různých cestičkách, abychom pak společně doputovali na rozkvetlou louku či pod nebe plné hvězd.

"Potkali jste někdy obrovského šneka? A jak rychle stékají dešťové kapičky za krk? Kolik teček stačí na přechod bílého listu papíru?"

Interaktivní představení vede od pantomimy přes fyzicko-objektový dialog po radost z tance a přirozeně ústí v pohybovou dílnu.

Inscenace šetrně probouzí všechny smysly, otevírá prostor ke hře a spolupráci, zejména pak má malý divák možnost prožít intenzivní haptickou zkušenost díky desítkám polštářků a zvukové lázně od ticha po jižansky temperamentní hudbu. 

Hraje: Michaela Stará

Autor, režie, výprava: Hana Strejčková

Choreografie: Michaela Stará

Choreografická spol.: Daniela Kolková

Animace: Anna Vitvarová

Hudba: Ivan Paisrt Jr.

Za podpory: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR

Rezidence: Městské divadlo Varnsdorf 

Poděkování: HAMU 

Premiéra: 19.11.2023, Městské divadlo Varnsdorf 

                   2.12.2023, Praha BRAVO! 

Obnovená premiéra: 3.3.2024, UFFO Trutnov 

Tour: Městské divadlo Varnsdorf, BRAVO! divadlo Praha, UFFO Trutnov, DOX Centrum současného umění - FUK rodinám, festival LUSK Ústí n. Labem