Snílek

Svýma rukama objímám celý svět, a přitom prsty svírám hrníček s kakaem.

Snílek / Dream Big

Zdáš se mi? Nebo si tě představuji jen já? Jsi opravdu, nebo jen jako? Vysněný kamarád, nebo polštář, na kterém se mi zdají sny?

Chvílemi rozpustilá, a také trochu tajemná, hlavně však lákavá cesta od dveří k oknu jednoho pokoje, od polštáře k okraji postele, nebo se protančíme až na samý okraj světa.

Pohybové, interaktivní a multimediální sólo pro děti vypráví o snech a jeho hrdinech, o třepotání křídel ptáků letících za obzor, o peřině plné sněhových vloček i notové osnově s rozkvetlou loukou.

Už jste navštívili šneka doma? Rozehráli jste někdy dešťové kapičky? Kolik teček stačí na přechod bílého listu papíru? Jsem provazochodkyní na laně centimetr nad zemí? A může se polštář proměnit v kamaráda? S čím si mohu hrát? A umíte chytit polštář a v něm sen?

Inscenace šetrně probouzí všechny smysly, zejména pak má divák možnost prožít intenzivní haptickou zkušenost díky desítkám polštářků a zvukové lázně od ticha po jižansky temperamentní hudbu. Výrazně propojuje výtvarné umění animace a pohyb. Je to cesta od pantomimy přes fyzicko-objektový dialog po radost z tance.

"Svýma rukama objímám celý svět, a přitom prsty svírám hrníček s kakaem."

Po představení - tvůrčí pohybově-objektová dílna.  


Autor, režie, výprava: Hana Strejčková

Interpretace a choreografická spol.: Daniela Kolková

Animace, květinové ponožky: Anna Vitvarová

Hudba: Ivan Paisrt Jr.

Kostým: Lucie Halgašová

Make-up art: Zuzana Maibaumová

Za podpory: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR

Rezidence: Městské divadlo Varnsdorf 

Poděkování: HAMU 

Premiéra: 19.11.2023, Městské divadlo Varnsdorf 

                   2.12.2023, Praha BRAVO!