Hmyzí hotel bzzz

Insektenhotel Suuuum - Divadlo pro batolata 

https://bzzztheatre.webnode.cz/

Divadelní výprava v česko-německé koprodukci za malinkatými, v přírodě sotva viditelnými, zvířátky je určena nejmladším divákům a jejich průvodcům. Co natropí jeden komár ve stanu? Platí pravidlo, že čím roztomilejší housenka, tím krásnější motýl? Jak bzučí omylem spolknutá moucha v břiše? Dá se navštívit mravenčí továrna? Do hmyzích i lidských domečků nakukují všelijací červíci, mušky, včelky, mravenci, housenky, a dokonce i jedna sluníčkem zezlátlá píďalka.

Představení je nahlédnutím do světa hmyzích hrdinů, do trávy a úzkých chodbiček, pod kůru stromů i kameny. Zve malé diváky na rozkvetlou louku zrána a také v noci. Motivuje je k hledání vztahu k přírodě a hmyzím tvorům, jejichž schopnosti jsou mnohdy neuvěřitelné.

Specificky vystavěná inscenace pro batolata podporuje smyslové vnímání, cílí na rozvoj představivosti a probuzení zájmu o estetické aktivity. Dále podprahově rozvíjí základy řeči, pracuje s rezonancemi a vibracemi, s kontrasty a barvami a seznamuje děti s přírodními materiály a různými druhy vláken. S velkou citlivostí pak zapojuje zvuky a autorskou hudbu, světlo, pohyb a hmyzí dotek.

Námět: Hana Strejčková
Tvorba a interpretace Hana Strejčková a Heda Bayer
Spolupráce: Katarína Hudačková, Ana Nežmah
Hudba a zvuk Michal Müller
Projekce Filip Novák, Anna Vitvarová
Výprava Hana Strejčková
Textilní design Heda Bayer
Světlo Tomáš Strejček, Verena Russell
Výtvarné konzultace Ludmila Šikolová
Produkce FysioART
Koprodukce Taupunkt e.V.
Za finanční podpory Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha


Pražská premiéra 12.9.2020 United Islands Prague, Výstaviště Praha
Česká premiéra 18.9. 2020 Sokolov
Německá premiéra 3.10.2020, Theater Komplex, Chemnitz

Tour: Jatka 78 Praha, Korzo Národní, Theater Komplex Chemnitz Německo, Židlochovice, Plzeň Žonglobalizace, KUK Praha, KUK Plzeň, Loutkářská Chrudim, Švestkový dvůr, Komedianti v ulicích Tábor ... ad.