Křtíme Pomerančové puntíky!

10.10.2023

Slavnostní křest se koná 15.10. v 17 hodin v trutnovském UFFO hned po konci zahajovacího představení nové divadelní sezóny pro rodinné publikum UFFOkousky... Výběr místa není náhodný, právě zde totiž měla v rámci festivalu CirkUFF premiéru hravá inscenace Pomerančová loď. Knihu pokřtí všechny přítomné děti a ředitel, operní pěvec Libor Kasík a tanečnice Markéta Roth Elblová.

Novinka Hanky Strejčkové - kreativní zápisník Pomerančové puntíky na svých stranách nabízí svět viděný z perspektivy pomeranče. A je to svět veselý, dobrodružný, kouzelný i záhadný. Stačí ho jen otevřít, ať s rukama plnýma pastelek nebo ulepenýma od sladkých dílků pomeranče. Knížka přizpůsobená schopnostem od nejmenších kreslířů po největší čtenáře rozvíjí představivost a širokou škálu dovedností, cílí na smyslovou aktivizaci a vybízí k pohybu, ke hře a pokusům. Objevuje kouzlo v každodennosti a radosti z maličkostí, jejichž význam může být nesmírný. Zápisník, který potěší, není na jedno, ale na velice mnoho použití.

Do fantazijního světa, v jehož středobodu se nachází pomeranč, autorka přizvala výtvarníka a grafika Martina Dohnala, na fotografiích se podílel Tomáš Strejček. Vydání publikace podpořila Akademie múzických umění v Praze, FysioART a s tím Hlavní město Praha a Ministerstvo kultury ČR.

Pomerančové puntíky navazují na putovní výstavu nazvanou Pomerančová odyssea a inscenaci spjatou se šťavnatým sladkým ovocem Pomerančová loď . Ta se od své trutnovské premiéry představila divákům v divadlech i pod širým nebem, na různých místech Prahy, v Malovicích na Švestkovém dvoře, ve Varnsdorfu či na turné v jihovýchodní Francii. 

https://www.divadelni-noviny.cz/pomerancove-puntiky