PF 2023 a rekapitulace 2022

03.01.2023

S vděčností se ohlížíme za rokem 2022 a děkujeme všem, kteří se podíleli na udržení repertoáru, na vzniku nových projektů a také všem, kteří se nebáli do mnohého skočit po hlavě a prostě plavat! Vyhlížíme rok 2023 v pokoře a očekávání, s plány i odhodláním.


Udrželi jsme i po nucených pauzách repertoár: Poutníci po hvězdách, Půlnoc v pohraničí, Ztráty a nálezy, Hmyzí hotel Bzzzz/ Insektenhotel Suuum, Tři židle, Za zrcadlem, Bez křídel bos, Spisovatel, Hnízdo na nitkách, Smolíček ad.

S nadšením jsme se vrhli na pletení a do továrny Pleta v Banské Štiavnici v rámci Festivalu Vlnoplocha 2022 a vznikl nezapomenutelný site-specific (P)LETA a dnes již slavný stejnojmenný singl od Vojty Bora.


Uvedli jsme premiéru rodinné inscenace Nina plete slona ve spolupráci s Městským divadlem Varnsdorf a Divadlo BRAVO!

Der deutche Traum byl dalším z projektů dlouholeté spolupráce s neuvěřitelně akčním Taupunkt e.V.


Podíleli jsme se na koprodukčním projektu Through the Truth ve spolupráci s trutnovským UFFO a světovou špičkou ve vzdušné kontorisonistice Thulou Moon.


Byli jsme hosty mnoha prestižních i rodinných festivalů u nás i venku a na všechny s láskou vzpomínáme.

Vedli jsme workshopy, tábory pro děti, podíleli se na integraci nově příchozích, asistovali potřebným a podíleli se na podpůrných akcích.

Spolu s Městským divadlem Varnsdorf jsme navázali na tradici Nocí divadel a díky skvělému týmu se znovu rozproudil humor a zábava.


Těší nás, že je stále co objevovat a že můžeme: společně tvořit, podporovat v rozvoji, pomáhat tam, kde je potřeba a na co stačíme.


A výčet není u konce...DĚKUJEME za podporu a spolupráci! Byl to náročný rok, ale plný výzev a nádherných setkání! Přejeme všem do roku 2023 hlavně mír a naději...
PF 2023