Za zrcadlem v šapitó

03.06.2022

5. 6. v 11 v šapitó naproti UFFO na festivalu CirkUFF! 

Výlet do světa, ve kterém ani čas nedrží své tempo. Pohádkové představení o rozdílném vnímání času dětí a dospělých je dlouhé tak, jako když jdete výletním krokem z varnsdorfského divadla na Hrádek nebo si třicetkrát přezpíváte písničku Holka modrooká či oblečete 180 kusů oblečení. Také byste za stejnou dobu stihli udělat 600 výskoků, sníst 42 rohlíků s máslem nebo odehrát hokejový zápas.

Občas se stane, že se ráno všechno změní. Najednou je svět jinak, ale vůbec to nevadí! Oživne hračka a je z ní Pan Hračička, který umí kouzlit. Z maminky se stane Paní Času a najednou každá minuta trvá různě dlouho. Vše, co se začne dít, je sice hodně zvláštní, ale vlastně zábavné. Takový den pak vypadá jako z pohádky, přitom se děje nám všem tady a teď.

Inscenace se zamýšlí nad relativitou času a ve všem, co se "musí", najde něco, nad čím je možné se pousmát a co nás baví. Vyzdvihuje kamarádství a dětskou zvídavost. Svět za zrcadlem je totiž světem na přání, stačí se jen ponořit do své fantazie a nemyslet na čas.